Ons goednieuwe, tweede datacenter in Aalst is af! Het kreeg als eerste in België een dubbele certificering door Uptime Institute. LCL Brussels-West 2 heeft nu niet enkel het Tier III Design Certificaat, maar ook het Tier III Constructed Facility Certificaat behaald. Een hele prestatie! Wij, als LCL-team, zijn ontzettend trots dat we dit samen hebben gerealiseerd. We laten graag enkele van onze medewerkers aan het woord die bij het hele proces betrokken waren.

Ons goednieuwe, tweede datacenter in Aalst is af! Het kreeg als eerste in België een dubbele certificering door Uptime Institute. LCL Brussels-West 2 heeft nu niet enkel het Tier III Design Certificaat, maar ook het Tier III Constructed Facility Certificaat behaald. Een hele prestatie! Wij, als LCL-team, zijn ontzettend trots dat we dit samen hebben gerealiseerd. We laten graag enkele van onze medewerkers aan het woord die bij het hele proces betrokken waren.  

Sam Berckmans, IT Systems Manager, is al zeven jaar aan de slag bij LCL Data Centers.

‘Gezien de coronacrisis konden de mensen van Uptime Institute voor het grootste deel van de uitvoering van de testen niet ter plaatse komen. We hebben dus op zeer korte tijd een monitoringsysteem (DCIM) moeten ontwikkelen, uitproberen en bouwen in LCL Brussels-West 2. Tijdens de Tier III-testen hebben we dit systeem beschikbaar gemaakt voor Uptime Institute. Met behulp van een 40-tal camera’s verspreid over de hele site kon Uptime Institute van op afstand de actuele situatie - zowel op vlak van elektriciteit als op vlak van koeling - van het datacenter op de voet meevolgen. Naast de opzet van camera’s waren er zo’n zes mensen van ons team tegelijkertijd nodig op de site. Deze setting en de organisatie van het geheel was uniek. In totaal hebben de eigenlijke testen van Uptime Institute drie en een halve dag geduurd. Dit heeft dus wel een enorme voorbereiding en inzet gevraagd van het volledige LCL-team.’

Floris Smits, Project Lead bij LCL Data Centers, is al bijna vier jaar onze collega.

‘Aangezien ik er ook bij was toen het tweede datacenter in Aalst het Tier III Design-certificaat behaalde in 2019, wist ik dat ook dit certificatieproces een uitdaging zou worden. Uptime Institute is ontzettend streng voor de toekenning van een Tier III-certificaat. Dat zal me altijd bijblijven. Het bedrijf gaat werkelijk tot het uiterste om te zien of alles werkt zoals het hoort en zoals het voorzien is op het gecertificeerde plan.’

‘Dit hele certificatieproces heeft me doen inzien dat moeilijk ook gaat en dat we er niet van uit mogen gaan dat “het wel in orde zal zijn”. We moeten blijven streven naar perfectie. En dat is iets dat volledig past binnen de bedrijfscultuur van LCL.’

Abdellah Mahlous, Operations Manager bij LCL Data Centers, is ontzettend trots op zijn team:

‘Heel ons team heeft hard gewerkt. Ondanks de beperkingen van de pandemie zijn het LCL-team en haar partners erin geslaagd het felbegeerde Tier III-bouwcertificaat van Uptime Institute te behalen. Dit was enkel mogelijk omdat we bij LCL over gekwalificeerde medewerkers beschikken. Iedereen binnen onze organisatie mag terecht fier zijn dat we dit samen bereikt hebben.’

Laurens van Reijen

Laurens van Reijen, Managing Director van LCL, is bijzonder fier.

‘Uptime Institute is de referentie op vlak van de certificering van datacenters. In vergelijking met andere organisaties hanteert dit bedrijf strengere voorwaarden. Het is ook de ontwikkelaar van de Tier-standaard. We zijn fier dat we het Tier III Constructed Facility certificaat hebben behaald, aangezien ongeveer 80% van de door Uptime Institute gecertificeerde Europese datacenters alleen gecertificeerd zijn voor het design. Dit betekent dat klanten bij LCL Data Centers er zeker van kunnen zijn dat ons datacenter gebouwd is zoals het ontworpen werd. Het feit dat we beide certificaties hebben behaald, maakt ons bijzonder trots.’

 LCL Data Centers heeft zo’n 15,5 miljoen euro geïnvesteerd in zijn nieuwe datacenter in Aalst, LCL Brussels-West 2. Jaarlijks bedraagt de groei van het datacenterbedrijf zo’n 10%, en in 2020 was dat zelfs 20%. Ondertussen is het datacenter volledig afgewerkt, inclusief dus de dubbele certificatie. Dit wil zeggen dat het gloednieuw, helemaal lege datacenter in Aalst, volledig klaar is om nieuwe klanten te verwelkomen.

Wil je het graag komen bewonderen? Boek dan meteen je afspraak!

 

Deel deze pagina: